5 nippi, kuidas muuta koristamine lihtsaks ja nauditavaks

Koristamine ei pea olema tülikas ja kurnav kohustus – see võib olla hoopis osa rutiinist, mis loob koju mõnusa keskkonna, kus on hea olla. Koristusentusiast ja ettevõtte MinuTeenused OÜ asutaja Elo Sagor jagab praktilisi nippe, kuidas muuta kodu korrashoid lihtsaks ja vähem stressirohkeks.

Tee plaan ja sea prioriteedid

Elo soovitab alustada koristamise planeerimisest. “Koosta nimekiri ruumidest ja sea prioriteediks nähtavamad alad nagu elutuba ja köök,” jagab ta. Selleks, et vältida suurt töökoormust, soovitab ta jagada koristustööd erinevatele päevadele. “Kui koristad ühel päeval näiteks elutoa ja teisel päeval vannitoa, väldid ülekoormust ja töö kulgeb sujuvamalt,” lisab Elo.

Koosta nimekiri ruumidest ja sea prioriteediks nähtavamad alad nagu elutuba ja köök.
Foto: Freepik

Investeeri headesse koristustarvikutesse

Õiged koristusvahendid lihtsustavad oluliselt koristustöid. Elo lemmikud abivahendid on kvaliteetne mikrokiudlapp, melamiinšvamm ja robottolmuimeja. “Need säästavad nii aega kui energiat,” räägib Elo. Lisaks tasub kodus alati käepärast hoida tõhusaid puhastusvahendeid, mis sobivad erinevatele pindadele.

Tee koristamisest lõbus pere ühistegevus

Koristamisest võib teha toreda pere ühistegevuse. “Iga pereliige saab valida endale meelepärase ülesande, näiteks üks pühib tolmu ja teine puhastab põrandaid,” soovitab Elo. Ta lisab, et koristamist saab muuta mänguliseks, näiteks muusika abil. “Iga pereliige võiks valida ühe loo, mille saatel üheskoos koristatakse. Koos tehes saab töö tehtud kiiremini ja lõbusamalt,” kinnitab Elo.

Foto: Freepik

Kastisüsteem ebavajalikest asjadest vabanemiseks

Ebavajalike asjade kogunemise vältimiseks soovitab Elo kasutada kolme kasti süsteemi: säilitamiseks, annetamiseks ja ära viskamiseks. “Mõtle juba ette, kas sooviksid kogunenud asjade müügist saadud raha investeerida või selle eest hoopis perega spaasse minna – nii on asjadest vabanemiseks motivatsioon suurem,” soovitab ta.

Ebavajalike asjade kogunemise vältimiseks soovitab Elo kasutada kolme kasti süsteemi: säilitamiseks, annetamiseks ja ära viskamiseks.

Pea meeles koristamise lõppeesmärki

Elo tuletab meelde, et täiuslikkus ei peaks kunagi olema eesmärk omaette. “Kodu ei pea kunagi olema perfektselt puhas. Oluline on, et sinu ümber olev keskkond oleks selline, kus on hea olla,” julgustab ta. Kui koristamine tundub siiski üle jõu käiv, soovitab Elo kasutada professionaalsete koristusteenuste abi.